2015

SM EB (inomhus)

i Asarum, Karlshamn den 21/11 - 15


1 st guld och 2 st brons.


Guldet gick till Bengt-Åke Malmberg

tillsammans med (IK Hephata) Per Örneblad

i 2-mannalag herrveteran.


Brons till Mikael Ingvarsson och Peter Elfvén

i 2-mannalag herrar.


Brons till Bengt-Åke Malmberg i herrveteran.

.....................................................................

SM EB i Varberg den 23/8-15


3 st silver.


Silver gick till Siv Lindgren i damveteran.


Silver till Bengt-Åke Malmberg och Bo Johansson

i 2-mannalag herrveteran.


Dessa deltog med är

Mikael Ingvarsson, Mikael Dahl och Ebbe Åström.


...............................................................................

Warbergs Mästerskap EB den 9/8 - 15


Guld, Silver och Brons.


Guldet gick till Mikael Dahl i klass C-D.


Silver gick till Mikael Dahl, Mikael Ingvarsson och Ebbe Åström

i 3-mannalag.


Brons till Bo Johansson i klass C-D.


Dessa deltog med är

Lisbeth Väisänen, Siv Lindgren och Bengt-Åke Malmberg


.................................................................................

SM Filt i Utby, Göteborg den 23/5-15


2 st guld, 2 st silver och 2 st brons.


Guldet gick till Lisbeth Väisänen

i damklassen.


Nästa guld gick också till Lisbeth Väisänen tillsammans med Agnetha Scheidemantel (Viskan).


Silver till Bengt-Åke Malmberg i herrveteran.


Nästa silver gick till Mikael Ingvarsson och Peter Elfvén

i 2-mannalag herrklassen.


Brons till Mikael Ingvarsson i herrklassen.


Nästa brons till Ebbe Åström tillsammans med

Leif Sävefors (Trollhättans DIK)

i 2-mannalag herrklassen.


Mikael Dahl deltog med.

........................................................................

SM Filt (inomhus) i Vinslöv den 28/3-15


2 st Guld, 3 st silver och 1 st brons.


Guldet gick till Lisbeth Väisänen tillsammans med Liselott Sävefors (Trollhättans DIK)

i 2-mannalag damklassen.


Nästa guld gick till Bengt-Åke Malmberg tillsammans med Rolf Scheidemantel (Viskan)

i 2-mannalag herrveteran.


Silver till Mikael Ingvarsson och Peter Elfén

i herrklassen.


Silver till Lisberth Väisänen

i damklassen.


Silver till Bengt-Åke Malmberg

i herrveteran.


Brons till Mikael Ingvarsson

i herrklassen.


Ebbe Åström deltog med.